Блог — ми пишемо для вас

Теорія — гарно, а практика — ще краще

1 березня 2021 Євгенія Сербінова
Теорія — гарно, а практика — ще краще

Говорити про довіру, впевненість, спокій, гармонію можна нескінченно. Можна вчити напам’ять визначення, малювати схеми на дошці, занотовувати приклади в зошит. Однак все це не працює, просто вивітрюється з голови, бо думки не підкріплені яскравим чуттєвим досвідом, оскільки це все абстрактна теорія. А вона завжди гарно звучить, допоки ми не запитаємо себе: як саме це зробити?

Як змінитися, як зцілитися, коли страшно і боляче? Як позбутися сорому, жалю та сумнівів? Яким чином дістатися до свого внутрішнього «Я», де роками були замкнені двері, та ще й знаходилися під наглядом, бо там неймовірно боляче! Як виманити, приручити й зцілити той досвід? Як навчитися жити по-справжньому, спокійно?

Глибоко прожити, по-справжньому відчути і чесно прийняти — ось і вся відповідь. Семінар покаже Вам, що життя не докучне, не нудно бути собою, якщо зібрати всю мужність і волю в кулак, аби відчувати, мінятися, усвідомлювати.

А тепер про головне)

7 лютого 2021 Євгенія Сербінова
А тепер про головне)

Одного разу я мріяла створити курс про сімейні стосунки для школярів. Ні, я не вважаю себе еталоном щасливих і успішних відносин і мені невідома ніяка істина. Просто мене цікавить ця тема, і хочеться донести до аудиторії, що багато історій сімейних складнощів і непорозумінь можна розкласти на систематичні сюжети та типові помилки. Щоб повністю розкрити тему відносин, необхідно знати деякі їх правила і закономірності.

Мрія

25 січня 2021 Центр психології самоусвідомлення
Мрія

Що таке мрія з точки зору психології?
Манія, нав’язлива ідея, мета?
У кожного практикуючого психолога, напевно, є своє визначення.
Особисто для мене мрія — це життєва місія, яка ще не має чітких граней і ясного уявлення про майбутнє. Але все абсолютно зрозуміло — хочу, мрію і дію.
Справа в тому, що людський мозок — це унікальна система, що працює за допомогою психологічних технік й здатна вирішувати всі завдання і долати всі труднощі. Він подібний до антивірусу, завантажив і отримав результат, місцями з видаленими даними, а місцями зі збереженими файлами.

Що таке холотропне дихання? Історія, техніка, мета практики

19 грудня 2020 Центр психології самоусвідомлення
Що таке холотропне дихання? Історія, техніка, мета практикиМи постійно перебуваємо в русі: кудись поспішаємо, відповідаємо на дзвінки, реагуємо на зауваження, посміхаємося коханому і допомагаємо дітям із домашнім завданням. Потік інформації, чи то аудіо або відео, заволодіває нашою увагою, а ми навіть того не помічаючи, відволікаємося від думок, почуттів і від самого себе.
Ми щосили намагаємося бути ввічливими й чемними, докладаємо зусиль, розсіюємо увагу, щоб вловити кожну важливу деталь. А, в результаті, нехтуємо своїми силами та ідеями.
Ми розсипаємося, ніби пісочний замок, хоч і враховуємо те, що всі ці дрібні піщинки мають безпосереднє відношення до одного важливого загального цілого. У нас немає часу його відновити, і ми не знаємо, за що хапатися. Ваші проблеми допоможе вирішити Холотропне дихання.

Дочки — не матері!

7 жовтня 2020 Євгенія Сербінова
Дочки — не матері!

Пам’ятаєте Ваш перший сеанс у психолога? Нам розповідають, що всі наші проблеми починаються в дитинстві, де ми відразу стикаємося з недостачею батьківської уваги й любові. Багато різного ще накладається, але саме той спогад закладається глибоко в нашій підсвідомості. Для того, щоб не наштовхнутися на граблі батьківських помилок, а не для того, щоб жаліти і співчувати собі. І ось тут ми спостерігаємо найцікавіше: мама починає виховувати свою дитину за одним зі своїх власних сценаріїв.

«Цитрамон» від страху

28 липня 2020 Євгенія Сербінова
«Цитрамон» від страхуНам стає ніяково і страшно, коли несподівано ми знаходимо в собі щось неприємне, руйнівне, жорстоке або маніпулятивне. Ми не любимо натикатися на схоже в оточуючих, і нам, тим паче, не хочеться, щоб таке відшукали в нас самих.

Зачіска

19 липня 2020 Євгенія Сербінова
ЗачіскаХто знайомий зі мною особисто, той добре знає, що природа обдарувала мене кучериками. Я обожнювала своє волосся, але іноді моя зачіска мене кардинально не влаштовувала. Я не мала на меті випрямити свої кучері, я просто не могла з ними впоратися. Я ставила собі одне й те саме запитання: як отримати хорошу зачіску? Мене завжди стригли так само, як і дівчат з прямим волоссям. Але, як тільки я мила голову або виходила у вітряну погоду, вся краса перетворювалася в безглузду кульбабку. Мене це дратувало: красиві ж кучері, але що робити, щоб не виглядати, як афро-американка?

Досягнення і любов

10 липня 2020 Євгенія Сербінова
Досягнення і любов

Ми легко можемо опинитися в пастці досягнень, якщо в дитинстві нас не кохали безумовно. Ми міряємося своїми досягненнями з іншими, і навпаки. Ми надто вимогливі та прискіпливі до себе, переживаємо й сумніваємося — а чи достатньо? На те є певна причина. Ми не знаємо, як інакше визначити свою цінність. Ми й гадки не маємо, як домогтися впевненості у тому, що мене будуть любити ті, кого я люблю й ціную.

Чернетка або шпаргалка?

27 червня 2020 Євгенія Сербінова
Чернетка або шпаргалка?Колись дуже давно існувала така професія, як сваха, завдання якої було познайомити з сім’ями своїх клієнтів, щоб розуміти і бачити найважливіше. Зазвичай, характеристики «з хорошої сім’ї» було цілком достатньо.

Танк в розрізі або навіщо робити розстановки

14 червня 2020 Євгенія Сербінова
Танк в розрізі або навіщо робити розстановки

Одного разу дідусь розповів мені анекдот-притчу про поломку на об’єкті державної значущості. Відремонтувати не вдавалося нікому. І тут їм спав на думку один майстер, який просив досить велику суму грошей за виконану роботу. Зазвичай, до цього майстра не зверталися без великої потреби. Однак, на цей раз довелося. Майстер прийшов, походив по об’єкту, послухав, подивився, поміркував. Потім взяв масивний розвідний ключ і щосили вдарив по одній з поверхонь установки. І сталося диво — все запрацювало, ситуація врятована, все владналося.

1 2 3